На зміну дешевим і простим в користуванні запобіжників, прийшли картріджні чіпи. Вони необхідні для повідомлення пристрою інформації про рівень чорнила та попередження про його закічення. Чіп несе всі необхідні дані про картриджі починаючи від його типу та закінчуючи технічними характеристиками й кількістю надрукованих сторінок. Давайте разом детально розберемося, що це таке, навіщо вони потрібні та які їхні функції.
За своєю суттю, картріджний чіп є платою, яка тримає зв'язок з оргтехнікою через радіочастоти або безпосередні контакти. Чіп містить мікросхему невеликих розмірів з пам'яттю, що містить всю інформацію про пристрій. Такими даними є:
• обсяг картриджа;
• інформація про витрату тонера;
• дані про кількість надрукованих сторінок та пікселів;
• кодування про регіон.
За запитом ці дані пересилаються з чіпа на принтер або БФП. Як правило, чіпи картриджів лазерних принтерів використовують послідовний протокол обміну даними та складаються з контактних майданчиків (зазвичай їх до чотирьох). Картриджі з встановленими бездротовими ідентифікаторами не мають зовнішніх електричних контактів, а зв'язок здійснюється через радіохвилі.
Помилково вважати, що чіп непотрібний елемент витратних матеріалів. Знаючи, навіщо картриджу чіп та як користуватися знаннями, людина отримує корисну інформацію про картриджі або тонери та зможе легко виявити розбіжності між фактичною та плановою роботою пристрою.
Основне завдання картриджного чіпа – достовірна та своєчасна відповідь на запит пристрою про властивості та можливості картриджа. Чіп це всього лише охоронець інформації, він надає БФП дані, які сам апарат обчислює та передає на зберігання, не змінюючи їх й не роблячи аналіз.
Чіп також не контролює дії тонера, що не виключає пристрій при досягненні мінімуму ресурсу та не повідомляє про помилки. Необхідно правильно знімати чіпи, дбайливо їх зберігати в упаковці та бути обережним при заміні. Вибираючи принтер, варто враховувати, що подальша заміна чіпа може істотно здорожити заправку картриджа.
Чіпи діляться на два блоки, в залежності від типу:
1. Блокуючі. Не дозволять працювати картриджу після закінчення ресурсу, а саме по досягненню певної кількості надрукованих сторінок, навіть при наявності невикористаного барвника.
2. Неблокуючі. Не перешкоджають роботі принтера, але постійно повідомляють про необхідність його заміни.
Тим, хто бажаєте заощадити та вміє самостійно проводити заправку картриджа, можна вибирати картридж без чіпа. Нечіпований картридж не створює труднощі з заправкою, але знайти їх у продажу важче.
Компанія Аveroprint пропонує широкий вибір картриджів, витратних матеріалів, принтерів, БФП, запасних частин та багато іншого для обслуговування друкарського пристрою. Довіртеся професіоналам та ви забезпечите якісну безперебійну роботу свого обладнання. А при виникненні труднощів доступно взяти пристрій в оренду та оцінити переваги роботи різних пристроїв.