Кожному користувачеві лазерного принтера варто знати про можливі поломки, щоб розуміти, як діяти. Розглянемо найпоширеніші варіанти виходу пристрою з ладу.
Кожен другий користувач стикається з поганим проходженням паперу. Вона може заминатися, а при спробах дістати - обривати клаптики. Таке може відбуватися на:
1. Вузлах захоплення. Кожен лист відділяється і подається завдяки прогумованим роликам. В середньому після пропускання 30 000 листів вони стираються і перестають подавати папір правильно. Для виправлення помилки доведеться поміняти ролики або протерти їх спеціальним розчином. У другому випадку можна продовжити роботу деталі ще на 3-5 тисяч листів.
2. Грубці. При пересиханні мастила в грубці або стиранні верхнього шару термоплівки папір буде заминатися. Таке часто відбувається при великих обсягах друку на пристрої, що перевищує допустиму кількість обсягу для принтера. Наприклад, виробник заявляє про продуктивність роботи в 5000 копій в місяць, а користувач виконує близько 10 тисяч. А якщо такі дії будуть систематичними, то пристрій дуже швидко може вийти з ладу. Щоб вирішити цю проблему, доведеться замінити термоплівку або гумовий вал і змастити всі частини печі спеціальним маслом.
3. У транспортному механізмі. Лазерні пристрої часто мають датчики в транспортному механізмі, що сповіщають про можливі помилки в роботі пристрою. Застрягання може відбуватися через пошкодження осі або при виходу з ладу датчика. Вирішити проблему допоможе очищення або заміна цих частин. Важливо: витягати застряглий папір потрібно повільно і без ривків по ходу її проходження.
Іноді причиною того, що папір застрягає, може бути потрапляння будь-якого стороннього предмета всередину принтера. Вилучити його можна спробувати самостійно, якщо візуально видно предмет. В іншому випадку потрібно звернутися в сервісний центр, де розберуть корпус і акуратно приберуть сторонній предмет, без пошкодження деталей.
Другий найпоширенішою проблемою є поганий друк. Причин такого явища може бути кілька:
- Неправильна заправка картриджа або неякісний тонер.
- Внутрішнє забруднення пристрою. Потрапляння пилу, зміна температури, утворення конденсату - неминучі явища. Щоб вони не впливали на якість роботи принтера, досить час від часу проводити очищення.
- Стрибки напруги, що призвели до поломки високовольтної плати. Це трапляється досить рідко. Однак, щоб убезпечити себе, можна поставити блок безперебійного живлення.
- Збій сервісних налаштувань.
Про будь-які неполадки система повідомляє видаючи на дисплей помилку. Залежно її номера можна зрозуміти, де саме пішов збій. Компанія «Averoprint» пропонує вирішити проблеми швидко, замовивши потрібну деталь, що вийшли з ладу за доступними цінами.