Навіщо потрібний чіп в інтелектуальному картриджі принтера
На картриджі для принтера ви можете побачити невелику плату з чіпом.
Звичайно, завдання будь-якої компанії отримати максимальний прибуток від продажу своєї продукції. Вагому частку доходів виробники витягують із продажу витратних матеріалів. З цієї причини заправлення картриджів деяких виробників стає неможливим без його повної заміни.
Що являють собою інтелектуальні картриджі
Витратники для оргтехніки із вшитим чіпом прийнято називати інтелектуальними. За допомогою цього примітивного мікропроцесора виробники друкарської техніки захищають її від використання разом із картриджами, виготовленими конкурентами.
Яку інформацію зберігає чіп для лазерного картриджа
Чіп передає дані на пристрій і може отримувати від нього зворотний зв'язок завдяки власній прошивці, що дозволяє виконувати найпростіші операції.
Мікропроцесор зберігає таку інформацію:
1. серійний номер картриджа;
2. дата його випуску;
3. кількість роздрукованих сторінок тощо.
Функції мікропроцесора
Як працює чіп? Він передає інформацію пристрою. Якщо користувач побачив повідомлення про порожній бункер із тонером, змінити його вже неможливо. Повідомлення буде відображатися кожного разу, коли ви намагаєтеся надіслати завдання на друк.
За допомогою чіпа принтер отримує інформацію про колір тонера. Якщо картридж неправильно встановлено, пристрій виведе повідомлення про це.
Чіп містить інформацію про витрату тонера для друку однієї сторінки. Таким чином, картридж розрахований на друк певної кількості сторінок. При досягненні ліміту ситуація може розвиватися наступним чином: пристрої одних виробників повністю блокуються, інші продовжать працювати, але щоразу користувач бачитиме повідомлення про необхідність заміни картриджа.
Переваги для користувачів
Застосування чіпів насамперед збільшує прибуток виробників техніки. Але також воно корисне для користувачів принтерів та МФУ.
Мікросхема записує та зберігає всю інформацію про дії, виконані встановленим картриджем.
Користувачі можуть своєчасно отримувати повідомлення про необхідність заміни картриджа, його ресурс, що залишився, використання неліцензійних розхідників.
Якими бувають чіпи
Вони можуть мати різний тип підключення:
1. Контактні. Чіп містить 2 або 4 контакти для отримання живлення.
2. Безконтактний. Обмін даними відбувається за допомогою радіохвиль.
У лазерних принтерах та БФП використовують різні види чіпів:
1. Блокуючі. При виробленні ресурсу картриджа подальший друк неможливий. У цьому випадку не допоможе заправка картриджа. Сам чіп потрібно міняти, або робити перепрошивку.
2. Неблокуючі. Тонер може бути витрачений до кінця. Принтер продовжує працювати, але кожного разу при надсиланні завдання на друк користувач отримуватиме повідомлення про те, що тонер скоро закінчиться.
Недоліки використання інтелектуальних картриджів
Мало кому може сподобатися блокування пристрою в невідповідний момент. При використанні неблокуючих чіпів сповіщення, що постійно виникають, можуть уповільнювати роботу пристрою, а також відволікати увагу користувача.
Використання сумісних витратних матеріалів
Якщо чіпи - один із способів захисту від використання неоригінальних картриджів, для чого вони і призначені, чому ж багатьом вдається заощаджувати? Консультанти в магазинах оргтехніки також запевняють, що необов'язково переплачувати і цілком можливо використовувати інші сумісні картриджі.
Звичайно, з кожним роком чіпи стають «розумнішими», але й фірми, що виробляють картриджі — аналоги оригінальних не відстають у їхньому вдосконаленні.
Якщо вам потрібно замінити картридж з чіпом, зверніться до компанії Averoprint. Ми підберемо вам оригінальні витратні матеріали, або запропонуємо альтернативу, що дозволяє значно заощадити ваш бюджет.