Це складний процес, що проходить всередині пристрою, який неможливий без фотобарабана, адже саме на нього потрапляє тонер. Ваш принтер почав погано друкувати, а причина не в картриджі? Тоді ця інформація допоможе вникнути в роботу фотобарабана та повернути пристрій до роботи, завдяки очищенню цієї частини.
Фотобарабан являє собою одну з найважливіших частин принтера, які засновані на роботі лазера та використовують для друку тонер. Він відповідає за кінцевий результат, що буде відображатися на папері. Зовні нагадує циліндр, що покривається шаром фотопровідника. Для його виготовлення зазвичай використовують алюміній, а покривають зверху амфорним кремнієм. Залежно від моделі такі запасні частини для принтера бувають різної довжини та мають шестерінки з одного або двох кінців.
При роботі поверхня барабана отримує заряд, який відштовхує частинки тонера. Далі поверхню фрагментарно засвічується, передаючи на ці області заряд, протилежний тому, що був. При запуску друку, барабан прокручується по аркуші паперу, автоматично разряжаясь при цьому та залишаючи відбиток тонера. Потім папір піддається впливу високих температур для запікання розхідника.
Іноді фотобарабан становить частину картриджа, а іноді встановлений як самостійний елемент. У першому випадку він може відпрацювати від 2000 до 10000 друкованих примірників. У другому випадку після вироблення доведеться замінити барабан на новий. Трапляється, що якість друку стає гірша, а причин для цього немає. Проблема може ховатися в забрудненому фотобарані. Як його очистити - далі.
Простий алгоритм дій допоможе провести швидку очистку для барабана, щоб купувати запчастини в лазерний принтер кольоровий довелося якомога рідше:
- Виключити пристрій, від'єднати всі кабелі від джерела живлення.
- Відкрити кришку та не поспішаючи дістати фотобарабан разом з картриджем. Перемістити його краще на чистий аркуш паперу для уникнення прокидання тонера.
- За допомогою натискання на важіль зеленого кольору, витягти фотобарабан з картриджа.
- Зіставити область поганого друку на папері з місцем на барабані. Це можна виконати приставивши надрукований зразок до знятого барабану.
- Знайти на поверхні барабана точки, де залишилися частинки пилу або потрапив бруд, провертаючи вручну шестерінки, що розташовані з боків.
- Видалити з допомогою ватної палички забруднення. Важливо не торкатися до самого фотобарабану, адже він дуже чутливий. Неприпустимо прибирати забруднення гострими предметами - так можна пошкодити деталь, тоді доведеться купувати нову та замінювати.
- Повернути на місце картридж, зафіксувавши його з барабаном до клацання. Про правильну установку вкаже зелений важіль, який самостійно стане в підняте положення.
- Вставити очищений фотобарабан з картриджем в друковане пристрій та закрити верхню кришку.
- Приєднати всі кабелі та включити обладнання. Провести перевірку, надрукувавши будь-який зразок.
Якщо ж нічого не допомогло, а часу на ремонт зовсім немає, виходом стане оренда оргтехніки на сайті averoprint.com. Компанія пропонує тільки перевірене обладнання, яке виручить в будь-якій ситуації. Платіть тільки за кількість зроблених копій і користуйтеся всіма перевагами прокату обладнання. Тут також можна купити принтер та іншу техніку. «Аверопрінт» - швидка допомога навіть при самих непередбачених ситуаціях!