Чому принтер жує папір

Кожен користувач принтера або МФУ стикався із ситуацією, коли папір застрягає всередині. Подача паперу – один із найскладніших процесів у роботі пристрою, але виробники нових моделей гарантують безперебійну роботу техніки. Якщо вам довелося зіткнутися з тим, що принтер бере папір наполовину і застряє, обов'язково потрібно знайти причину.

Причини зминання паперу під час друку

Ви виявили, що принтер жує папір на вході? Зверніть увагу, який папір ви використовуєте та чи правильно його зберігаєте. 1. Низька якість паперу. І тут економити не варто. Відомі виробники випускають папір, сумісний з пристроями, що друкують. Придбавши дешевий папір для принтера, ви можете зіткнутися з тим, що його щільність буде неоднорідною. Листи можуть порошити, поступово виводячи з ладу механізм пристрою. 2. Неправильні умови зберігання паперу. На кожній пачці можна знайти поради щодо зберігання листів. Вони здатні вбирати вологу з повітря, на них виникають хвилі, через які листи застряють у принтері. Зайва сухість повітря призводить до злипання листів. 3. Використання паперу, що має погану сумісність із конкретною моделлю пристрою. Якщо застрягає папір у принтері Canon, врахуйте, що лазерні моделі погано сумісні з папером, що має шорстку текстуру. 4. Друк на пошкоджених аркушах. Папір може застрягати в принтері, якщо має загнуті кути, або листи були складні навпіл. 5. Наявність сторонніх предметів на папері. Скоби та скріпки на аркушах викликають проблеми під час друку. Також варто перевірити, чи не залишилися всередині принтера шматки паперу, що застряг раніше. 6. Зношування деталей механізму подачі. Буває, що принтер захоплює папір і зупиняється, проблема ось у чому: покриття роликів забезпечує гарне зчеплення з листами, але згодом воно стирається, потрібна заміна деталей. 7. Неправильна експлуатація пристрою. Під час друку не можна відкривати лоток паперу. Ця дія може призвести до її застрягання.

Що робити, якщо папір застряг

Коли папір застрягає в механізмі принтера HP, пристрій сигналізує про це блимаючим світлодіодом або виводить інформацію на дисплей. Якщо ви зіткнулися з тим, що принтер зажував аркуш, необхідно витягнути його акуратно, щоб не пошкодити механізм. 1. Скасуйте завдання, надіслане на друк. 2. Вимкніть пристрій. 3. Припиніть подачу електроживлення на нього. 4. Витягувати лист можна тільки по ходу його руху, і в жодному разі у зворотному напрямку. 5. Лист потрібно тягнути плавно, захопивши двома руками. Не можна торкатися фотобарабану або валика. Сліди від пальців значно погіршують якість друку. 6. Потрібно переконатися, що аркуш вдалося витягти з принтера повністю. Якщо вам не вдається дістати дрібні шматки самостійно, краще звернутися до сервісного центру. 7. Закрийте кришку. 8. Увімкніть пристрій. 9. Якщо індикація неполадки продовжує блимати, то в механізмі залишилися частини аркуша. Зверніться до сервісного центру.

Як запобігти застряганню паперу в принтері

Запобігти виникненню проблеми набагато простіше, ніж вирішувати її. Здавалося б, принтер – нескладний пристрій, але його потрібно експлуатувати правильно. Ми дамо кілька рекомендацій, що зробити, щоб принтер не зажовував папір. 1. Не розміщуйте в лотку одночасно папір різних виробників або з різними характеристиками. 2. Не зберігайте папір у сухих або вологих приміщеннях. Дотримуйтесь рекомендацій на упаковці. 3. Не розміщуйте папір під прес 4. Купуйте папір від відомих виробників, не економте на витратних матеріалах, адже ремонт техніки коштуватиме набагато дорожче. 5. Звертайте увагу на густину листів. Оптимальний варіант для друку текстових файлів – 80 г/м². 6. Перевірте налаштування друку перед надсиланням завдання на друк. 7. Не завантажуйте лоток для паперу повністю. 8. Використовуйте для принтера безперебійне джерело живлення. Стрибки напруги можуть призвести до поломки пристрою. 9. Перевіряйте, чи не залишилися на папері скоби від степлера. У компанії Аверопринт можна придбати папір для копіювальних апаратів і принтерів. Ми підберемо папір з відповідними характеристиками для вашої моделі пристрою, що знизить ймовірність його застрягання в механізмі, що подає.