Але вартість картриджа досить висока і в цілях економії часто вдаються до його заправці. Трапляється, що після поповнення витратних матеріалів обладнання не працює. Чому принтер після заправки не друкує та як можна усунути цю проблему? Розберемося детальніше в причинах і способах усунення неполадок.
Причин, чому принтер не друкує після заправки картриджа, коли він наповнений фарбою або тонером буває кілька:
1. Пересихання чорнила: таке трапляється, якщо принтер довгий час стоїть без роботи, тобто не друкує. Це характерно для струменевих пристроїв, що заправляються рідкими чорнилами. Щоб такого не відбувалося, рекомендується хоча-б раз в декілька днів друкувати по одній сторінці та раз на місяць чистить друкувальну головку та вирівнювати сопла. Робиться це завдяки встановленого програмного забезпечення по роботі з принтером. Досить вибрати потрібну вкладку в меню друку та провести очистку.
2. Неправильне встановлення картриджа або програмного забезпечення для принтера (драйвера). У цьому випадку може допомогти перевстановлення картриджа або установка нового програмного забезпечення для роботи з друкувальним пристроєм.
3. Наявність на картриджі чіпа для друку, який відповідає за підрахунок кількості роздруківок. Тут необхідно буде скинути лічильник і перепрошити пристрій, щоб подібних проблем не виникало. Вирішити проблему допоможе фахівець з обслуговування організаційної техніки.
Важливо пам'ятати, що перед тим, як діставати, розбирати чи перепрошивати картридж, варто переконатися в справності кабелю та USB входу для з'єднання принтера з комп'ютером. Нерідко причина, чому принтер не друкується після заправки картриджа, полягає в цьому.
У разі, коли користувач впевнений в тому, що чорнила в картриджах пересохли, слід замочити їх на кілька хвилин в теплій воді або спирті. Така процедура допоможе їх реанімувати. Після промивання потрібно наповнити сопла новими чорнилом та провести тест на якість друку. Іноді потрібно провести очистку кілька разів або запустити режим глибокого очищення.
Якщо виникли проблеми, важливо переконатися, що картридж правильно встановлений, нічого не потрапило між контактами, а на комп'ютері є всі необхідні драйвера для правильної роботи. Якщо один з перерахованих факторів дав збій, то відновити роботу пристрою буде просто, правильно помістивши картридж в гніздо, усунувши сторонні предмети або перевстановити драйвера.
Якщо проблема в чипі, то слід перепрошити картридж. Перепрошивку або обнулення лічильника виконують в сервісному центрі, звернувшись до фахівця, або самостійно в домашніх умовах за умови наявності відповідних знань.
Якщо всі способи випробувані, а принтер все одно не друкує, то, можливо, картридж вичерпав свій ресурс. В такому випадку, доведеться купити картридж для принтера та замінити їх. Якщо й цей варіант не спрацює, то слід звернутися до майстра в сервісний центр. Можливо стався збій програми принтера або технічна неполадка пристрою. Досвідчений фахівець швидко зможе визначити проблему, ефективно усунути її, а також дати гарантії та рекомендації щодо правильної експлуатації техніки.
Вирішити всі проблеми з картриджами допоможе компанія «Averoprint». Фахівці допоможуть реанімувати витратні матеріали або запропонують нові якісні матеріали за доступними цінами. Заправка принтера ще ніколи не була такою простою.